Jak jsem za 2 hodiny práce a bez rizika vydělal 16 492 Kč (část z knihy: Tajemství snadných zisků na burze)

15.5.2019
Kategorie: Obchodní strategie, Ostatní články

Kniha Tajemství snadných zisků na burze, je zaměřená na vysvětlení jak to vezkutečností funguje kolem tradingu a převážně v českém prostředí. Tak na ukazku zde máte část jedné kapitoly.

… Jedná se o kapitolu z mé  knihy „Tajemství snadných zisků na burze“ kterou můžete zakoupit ZDE…. 

c) Affiliate systémy nepřímo spojené

Affiliate systémy neboli provizní systémy (někdy také zkratka IB) fungují tak, že od poskytovatele obdržíte svůj odkaz (většinou je označen číslem nebo nickem) na stránky společnosti, a pokud někdo klikne přes výš odkaz na danou reklamu a na webu nakoupí, tak se vám připočte provize. Někdy dostáváte kromě provize z obchodu i částky z kliknutí. Je to celosvětově hodně rozšířená forma marketingu, nejedná se tedy o nic specifického pouze pro trading sféru.

Ale v našem případě se může jednat i o reklamu, která navenek nemá nic společného s burzou, ale přesto tomu tak je. Může jít třeba o reklamu na poskytovatele VPS (virtuální privátní server), daňové poradce, prodejce knih, prodej programu na burzu (oblíbené v zahraničí), prodej PC/monitorů, ale třeba i prodej vzdělávacích burzovních kurzů atd. Když si všimnete, tak třeba jeden mentor působící na ČR/SK trhu má affiliate systém na svůj kurz, který stojí až 1.799,- Euro, a provize z affiliate je 20-30 %, a to je už hodně zajímavá částka.

Prozradím jednu malou osobní zkušenost se společností wedos.cz. Pro účely traderu je známa jako poskytovatel VPS, který je vcelku často používán, pokud obchodujete za pomocí AOS. Sám řadu let používám několik VPS a prošel jsem si různými poskytovateli a zároveň se tehdy jednalo o téma, které řešilo hodně lidí, proto jsem na svém blogu www.trading24.cz (po roce i na www.traderi.cz) napsal několik článků na téma „jak na VPS“ s tím, že jsem zde právě i umístil affiliate odkaz na wedos.cz (tehdy jsem ho používal a řekl jsem si, proč tam nedat rovnou affiliate odkaz).  

V té době to byla dobrá nabídka a pro většinu uživatelů opravdu nejlepší volba v ČR. Bohužel wedos.cz v roce 2017 zrušil možnost mít na VPS i operační systém Windows na jedno kliknutí, a kvůli tomu se od konce roku 2017 pro mě i většinu uživatelů stala tato možnost nepoužitelná (je možné mít linux, ale proč se s tím „hrát“). S tím mi přestaly de facto chodit i provize. Ale ukažme si to na tvrdých datech.

Obrázek č. 2

Na obrázku č. 2 vidíte můj výpis z provizního systému. Úplně dole vpravo pak připsanou provizi v hodnotě 16.492 Kč (709 Kč jsem ještě nevybral). Toto je provize pouze z let 2015 až 2017, kdy jsem na svých stránkách v článcích o VPS použil affiliate odkaz (nikde jinde jsem to nepoužíval a ani žádné jiné reklamní články kromě VPS jsem nepsal). Není to pochopitelně nijak velká částka, ale musíte vzít v potaz, že se jedná jen o pár článků na mých webech s menší sledovaností. Pokud byste měli magazín s velkou sledovaností, můžeme se u stejných článků bavit o provizích několikrát vyšších.

… Další pokračování kapitoly najdete v knize  „Tajemství snadných zisků na burze“ kterou můžete zakoupit ZDE…. 

 

 

Vložit komentář