16.9.2019
Kategorie: AOS

Vytvořte si svého ziskového obchodního robota (AOS)

16.9.2019
Kategorie: AOS

Trading se ve 21. století značně změnil. Nyní se již nemusíme mačkat a přeřvávat na burzovním parketu, nemusíme kvůli každé obchodní transakci vytáčet telefonní číslo svého makléře, aby se nám za dlouhé minuty obchod skutečně uskutečnil. 

Pokrok postupuje mílovými kroky dál a jen těžko s tím můžeme něco dělat. V aktuální chvíli již všichni disponujeme obchodními platformami, díky kterým můžeme obchodovat z pohodlí domova a obchodní transakce zadávat v řádech několika sekund.

Někomu by se toto mohlo zdát jako absolutní vrchol pohodlí a tradingových možností. Nenechme se zmást, opak je pravdou. Co takhle jít si zahrát golf a přitom stále obchodovat? Nemožné? Ba naopak, spolu s obchodními platformami umožňující obchodování online se vyvinuly také takzvané automatické obchodní systémy (AOS) – obchodní roboti.

Obchodní robot nám umožní obchodovat náš obchodní systém zcela bez naší přítomnosti. Ve finále to tedy znamená, že ačkoliv u obchodní platformy vůbec fyzicky nejste, stejně obchodujete a vyděláváte (pochopitelně když je vaše obchodní strategie dostatečně kvalitní).

Kdo by této myšlence odolal? Na tuto otázku neznám odpověď, jelikož já mezi tuto skupinu lidí nepatřím. Hned jak jsem se o existenci obchodních robotů dozvěděl, začala vlna dnů, týdnů a měsíců vyhledávání kvalitních a ziskových AOS pro obchodování. Jak jsem záhy zjistil, co si člověk neudělá sám, to nemá. Na internetu bylo doslova mraky různých AOS, žádný z nich však nebyl dlouhodobě ziskový a vytvořený dle obrazu mého. A co takhle nepoužívat cizí AOS, ale vytvořit si svého robota zcela od základů, přesně podle mých požadavků?

Tato možnost byla pro mě natolik lákavá, že jsem jí nakonec neodolal. Ačkoliv jako původně naprostý neznalec programování (opravdu jsem o programování nevěděl vůbec nic) jsem se do této problematiky pustil a začal se snažit automatické obchodní systémy vytvářet.

Výsledek?

Za pár měsíců jsem již začal upravovat složité a zcela vytvářet vlastní AOS. A nyní, po pár letech? Jsem schopen vytvořit téměř jakýkoliv AOS na základě jakékoliv obchodní myšlenky.

Právě díky této skutečnosti jsme se v týmu FXstreet.cz rozhodli pomoci také ostatním obchodníkům (včetně lidí, kteří programování neviděli ani z rychlíku) proniknout do této problematiky a naučit se vytvářet si své obchodní roboty zcela na míru.

Právě proto jsme pro vás připravili náš zatím nejnovější vzdělávací kurz „Jak vytvářet ziskové AOS a testovat obchodní strategie“, na kterém vám bude zcela od základů vysvětleno používání a programování AOS a pomůže vám proniknout do této problematiky mnohem lépe, než tomu bylo například v mém případě, kdy žádné podobné kurzy v České republice a na Slovensku nebyly. Vše jsem se tedy musel učit od začátku sám a tím pádem mi také trvala nauka o dost déle.

Navíc na tomto semináři od nás obdržíte rozsáhlý 100stránkový manuál, ke kterému se můžete kdykoliv vrátit, a hlavně přístup do speciální sekce našeho diskusního fóra, ve které se nás můžete kdykoliv na cokoliv ptát ohledně programování a AOS obecně. Vždy se vám dostane odborné odpovědi. Do tohoto speciálního vlákna mají přístup pouze členové tohoto semináře!

Kromě samotné nauky kompletních základů programování AOS a používání AOS se na tomto semináři dozvíte velmi zajímavé a hlavně potřebné informace ohledně backtestování AOS (zde dělá drtivá většina traderů ohromnou chybu a backtestují obchodní systémy špatně, čímž se dostanou pouze k velmi zkresleným výsledkům) a také obecné informace o statistice obchodníků, proč je většina obchodníků prodělečných a co je důležité dělat jinak a proč.

Jako bonus k tomuto semináři také obdržíte sbírku hotových a vysoce robustních AOS týmu FXstreet.cz k následujícím studijním účelům po absolvování semináře (poskytujeme AOS včetně kompletního zdrojového kódu).

Zde jsou výsledky jednoho z AOS, který obdržíte jako bonus na semináři:

Více informací a možnost objednání semináře naleznete zde.

Budu se na vás těšit 19.10.2019 spolu s mými kolegy Patrikem Polákem a Ondřejem Hartmanem v Praze na semináři.

Tomáš Rozehnal
Tým FXstreet.cz

Štítky:

Vložit komentář