7.1.2018
Kategorie: Akcie, AOS

40 nejlepších akcii roku 2017 vs. mé AOS na akcie

7.1.2018
Kategorie: Akcie, AOS

Máme tu začátek ledna, tak se jako vždy ukazují různé žebříčky TOP z minulého roku. Jeden z nich je žebříček nejúspěšnějších  akcií z indexu S&P 500, celý článek najdete ZDE.

snp500

Zdroj: Patria a Bespoke

Musím říci že pokud by jste investovaly do jakékoliv z nich tak parádní výsledek. Vzhledem k tomu že je tam 40 akciových titulů hned mě napadlo porovnat to s mím portfoliem kde je 39 titulů, tak jsem nechal nastavení a riziko jen změnit akciové tituly. No a seznam těch 40 akciových titulu jsem vložil do mého AOS na akcie a udělal jsem test za rok 2017 a výsledek je :

top40

Test: 40 top akcii z roku 2017, test na celý rok 2017

No není to nijak špatné, za rok tohle portfolio udělalo zhodnocení 29% a max propad 2,84%. v porovnání s mím výběrem v portfoliu (graf níže) je to odost více, přece jen mé portfolio udělalo jen 17% s max propadem 2,61%. Ovšem stále je to mnohem mín, než kdyby jste za celou marži koupil i nejmíň výkonou akcii z těch 40 titulů, která měla zhodnocení 53%, jen tedy kdo by to věděl že zrovna táhle akcie pujde tak nahoru 😊 Bohužel nevím a ani nebudu vědět pro letošek která akcie bude patřit mezi top růstové tak že mi nezbívá nic jiného než jét portfolio a smířit se s nižším ziskem 😊 Ovšem pokud se pozorně podíváte na graf zmíněných 40 top titulů tak si všimnete že u grafu využití márže je marže využitá cca tak polovičně jak u mého portfolia, ono je to dáno tím tak moc rostoucí akcie nedokáže systém nijak moc využit a právě nepotřebuje ke svému zisku tahle velké skokany.

q-cely-rok2017

Mé portfolio 39 titulu a rok 2017

 

Upozornění Všechny informace poskytované na tomto serveru jsou určeny pouze ke studijním účelům. Neslouží jako investiční doporučení. Více najdete zde.

Vložit komentář