4.1.2019
Kategorie: Akcie, AOS

Výsledek mého AOS za rok 2018 na portfoliu na akcie (+11% za rok)

4.1.2019
Kategorie: Akcie, AOS

 

akcie_2018a

Před 4 měsíci jsem zde ukazoval výsledky mého AOS na akcie, když měl přesně 1 rok a dosáhl zhodnocení + 18,36%. Jedná se o jednu z mích strategiích co občas prezentuji její výsledky a mohli jste o ní číst v mích knihách. Jedná se o mé AOS na akcie v Quantopian  (Quantopian má výhodu že nejde nijak zasahovat do obchodů a ani nastavení, tak že z výsledku odpadá jakýkoliv ruční zásah). Ohromnou výhodou a zárověn nevýhodu je, že  nebylo nic měněno a ani upraveno a ani ručně zavřené pozice pač to ani nejde (ikdyž nastavení bych už v lednu nejradši dávno změnil k lepšímu a i výběr akcii dal trochu jiný, přece jen nyní u mě nastal další posun a vím přesně jak dané AOS mnohem vylepšit, ale o tom až někdy jindy)…

V roce 2018 nebylo vše pozitivní z portfolia šlo par akciových titulů  rovnou do SL a uzavřelo ve ztrátě. Proto taky na equity vídíte aj ty propady (ukazuje součet všech obchodu včetně otevřených a pokud na konci dne se burza uzavře na takové hodnotě tak se zafixuje), ovšem nakonec AOS s portfoliem to nedopadlo špatně. Myslím si že +11% za rok 2018 neni špatný výsledek, korž když SP500 má za rok 2018 propad 6,2% výsledek. Přesněji na začátku roku bylo portfolio +5,53% a na konci roku 16,53% a mezitím dosáhlo maxima 19,82% a nyní 4.1.2019 je 19,22%. Dle mě neni zas tak špatný výsledek vzhledem k tomu že se jedná na kvalitních IB datech s reálným náklady na obchodování a hlavně vše je počítáno na vetší obchodní účet a celá strategie je dimenzovaná volatilitou na min. desítky mil. USD a neni nic ručně uzavřené a ani měněné nastavení (nelze). Ikdyž nově je už AOS dál posunuté a to včetně ziskovosti, ale u něj zas nejsou real data z 1 ročního provozu, tak že to ještě nemohu ukázat. Ale tímhle AOS vývoj nijak neskočil ba naopak.  Mě inspiroval ještě na dost jinou strategii z trochu jiného pohledu (mix několika pohledu/myšlenek/metod na věc, co by mě dříve vůbec nenapadlo mixovat, hold furt se člověk učí) a výsledky  stojí za to a jsou dvakrát ziskovější při stejných nákladech na marži a stejném DD, a robustnost systému je dokonce o level větší než moje dosavadní system testovaní na neznámých titulech což mě dost teší, pač tento test jsem považoval za velmi dobrý což i je, ale jak jsem zistil jde se posunout furt o level výše,  ale o tom až někdy jindy.

 

Některé udaje jako aktuálně otevřený poměr Long a Short pozic stejně jak nákoupní ceny jednotlivých titulu jsem zabílil.

akcie_2018a

PS: přeji všem úspěšný rok 2019 🙂

Vložit komentář