Prodej indikátorů, aneb jak se vás pokouší oškubat prodejci

23.1.2019
Kategorie: Novinky, Obchodní strategie, Ostatní články

… Jedná se o kapitolu 2 z knihy Tajemství snadných zisků na burze, která popisuje z velké části všechny fígle, triky a podvody co zkoušejí prodejci všeho možného a brokeři na nezkušené lidi, kteří chtějí obchodovat na burze. Cílem knihy je vysvětlil všechny možné podrazy co se provádějí právě nejen na nováčky, aby jste je odhalily. Knihu je možné zakoupit ZDE

Prodej zázračných indikátorů patří mezi ty méně sofistikované metody. Proto je nejčastěji uvidíte u obchodníků, kteří začínají prodávat různé nesmysly. Občas je ale můžeme zahlédnout i u známých matadorů. Trh je ale stále náročnější a pro prodejce už to není tak snadné jako před lety.

Řada prodejců jen prodává běžný indikátor, který stáhli z anglických fór o burze a v ČR se jej pak pokoušejí prodat jako svatý grál. Ti zručnější si daný indikátor napíší nebo nechají napsat.

Velmi často je výpočet založen na bázi Renko grafu nebo indikátorů CCI, ZigZagu nebo jiného, který se jen pokouší odhadnout obrat trhu nebo překoupenost. Indikátor nejčastějí zobrazuje výsledek jen v podobě vstupu. Vy to ale tak průhledně pochopitelně nevidíte.

Velmi často takovýto „zázračný“ indikátor ukáže šipku na nákup nebo prodej, a to je právě to, co se pokouší indikátor prodat! Tedy to, že díky indikátoru budete přesně vědět, kdy vstoupit na trh, popř. kdy vystoupit. A budete jen klikat, jestli koupit, nebo prodat.

Jak to může vypadat, vidíte na obrázku č. 1.

Obrázek č. 1

Pokud většinu těchto indikátorů vložíte do platformy, tak hned úplně dokonale zobrazí dané šipky. Pak si mnozí řeknou, že objevili skrytý poklad, a budou obchodovat jen podle těchto šipek. Mnozí prodejci vám dokonce budou ukazovat grafy různých trhů a časových pásem, aby předvedli, jak to všude dokonale funguje. Schopnější marketéři nechají do indikátoru napsat část kódu tak, aby dokonce vykresloval daný obchod a vyznačil, o jak velké zhodnocení pips se jedná. Uvidíte tedy, kolik tisíc pips dokáže vydělat jen obchodování dle tohoto indikátoru. Pochopitelně se vždy jedná o ruční obchodovaní.

Pokud ale budete mít zájem o automatické obchodovaní (když se vše tak dokonale vykresluje), tak vás zřejmě rychle odbudou s tím, že to nejde, popř. nějakou lží. No jistě že to nejde, to by totiž museli pracně falšovat i výsledky testů. Co víc si přát, že?!

Jenže základním problémem je, že většina těchto indikátorů se jen překresluje, tedy že šipka se zobrazí třeba desetkrát na jiné ceně (tzn. překresluje se, než se trh skutečně otočí). Prodejci pak zpětně ukáží šipku na poslední hodnotě, než se trh otočil. Pro použití v praxi se ale jedná o naprosto nefunkční systém. Jestli si chcete něco podobného vyzkoušet, stačí si do grafu vložit ZigZag, který má skoro každá platforma v základu, a představte si dané šipky na bodech zlomu. Zázračné indikátory pak nejsou o moc složitější než zmíněný ZigZag.

— Rada na závěr —

…Pokračování najdete v knize  Tajemství snadných zisků na burze, která popisuje z velké části všechny fígle, triky a podvody co zkoušejí prodejci všeho možného a brokeři na nezkušené lidi, kteří chtějí obchodovat na burze. Cílem knihy je vysvětlil všechny možné podrazy co se provádějí právě nejen na nováčky, aby jste je odhalily. Knihu je možné zakoupit ZDE

Štítky:

Vložit komentář