2.1.2016
Kategorie: VPS

Jak výbrat správné VPS pro AOS aneb, aby AOS fungoval bez zapnutého PC nonstop

2.1.2016
Kategorie: VPS

 

wedos1

Pokud už máte funkční AOS, tak nejspíše běží na vašem PC, ovšem tohle řešení má jednu základní a velkou vadu a tou je, že AOS muže fungovat jen, když je zapnutý MT4, tedy i PC a stabilně připojený k internetu, tak že stačí jen na chvilku vypnout PC nebo MT4 a AOS přestane fungovat. Aby jste doma nemuseli mít furt zapnuté PC a kontrolovat jestli vše běží tak je tu snadné řešení a tou je zřídit si VPS neboli virtuální server.

Co to je VPS?
VPS je server běžící na virtualizovaném hardware. Celý server je jen váš, nainstalován je na něm operační systém dle vaší volby a máte plná administrátorská práva. Lze na něj nainstalovat a provozovat libovolný software.
VPS je prostě, jako by jste se přihlásili na svém PC pod jiný účet ve Windowsu, ovšem VPS je furt zaplé a připojené k internetu.

Výběr VPS:
na trhu je spousta poskytovatelů VPS, ovšem pro naše účel je potřeba, aby plnil tyhle požadavky

a.) WINDOWS SERVER 2008/2012, ještě jednou je důležité WINDOWS SERVER (je už skoro jedno jaký, ale pokud doma máte Windows 7 (XP) tak raději volte WINDOWS SERVER 2008 (což jsou 7), pokud použiváte doma Windows 8 tak raději volte WINDOWS SERVER 2012 (což jsou 8). Samozřejmě by šel i Linux a něco jiného, ale pak počítejte s komplikacemi s MT4 (zjistitě si jestli vaše MT4 jede pod Linuxem) a bude to jen váš boj.

b.) Dostatečný výkon, ovšem MT4 moc nevytěžuje VPS tak třeba u wedosu s tím neni problém ani u nejlevnějšího 4GB RAM. Ovšem záleží kolik AOS budete mít spuštěno. Pokud cca do 10x AOS (3x MT4), tak by mohl stačit 4 GB RAM, pokud, ale více tak je skoro nutnost jít na 8 GB RAM, obecně radši rovnou jděte do 8 GB RAM. Pokud máte naraz zpuštěno třeba jak já přes 20x AOS (6x MT4) tak už je nezbytné 8 GB RAM. Další faktor hraje procesor CPU, tak jako u všeho platí čám více tím líp, ale zpravidla u toho neni problém, pokud neni CPU pod 1500 MHz.

c.) Bacha na IPv6 adresu, často je přístup v základu jen s IPv6 adresou a za příplatek je IPv4 adresa (wedos). Pokud jste připojen z IPv4 adresy (na 90% jste) tak pro snadné použivání VPS potřebujete taky IPv4. Jakou IP mám zjistíte na: http://www.mojeip.cz/ nebo http://www.test-ipv6.cz/

d.) Spolehlivost

Jakou společnost na VPS vybrat?

Záleží jen na Vás, jen vy máte zodpovědnost za výběr, ale přesto tu dám dva tipy co používám sám.

e.) Wedos.cz
Pokud nebudete používat více jak deset AOS, tak by měl stačit druhá verze VPS a to 30 GB HDD 100% SSD, RAID 10, 4 GB RAM, 1 proc. Ovšem verzi s 8 GB RAM nic nepokazíte (sám ji použivám).
Dále je nutné zvolit Windows Server (jak píšu v bodě a) a IPv4 adresa (jak píšu v bodě c)

Pro SLEVU 25% na VPS stačí zadat číslo slevového kuponu: WEDOS25GRW


f.) hosting90.cz
Nabízejí rozumné ceny za VPS s možnosti si zaplatit třeba jen na měsíc a vyzkoušet to. Dale je možnost na par hodin VPS jen vyzkoušet. Odkaz je ZDE 

g.) Už mám koupené VPS, jak se přihlásit?
1.)Po objednání VPS, vám na email přijdou přihlašovací údaje pro VPS,
2.) pak už jen stačí se přihlásit: start > programy > příslušenství > připojení ke vzdálení ploše ( http://kb.wedos.com/windows-vzdaleny-pristup.html )
3.) nainstalovat MT4 a vložit AOS
4.) otestovat a je to

 


Vložit komentář