6.1.2018
Kategorie: Akcie

Akcie Intel je dobré sledovat

6.1.2018
Kategorie: Akcie

Určitě jsem už zaznamenali nový skandál společnosti Intel. Pokud ne, tak si přečtěte pár článku zde. To že se tak okatě CEO Intelu zbavil nedávno akcii, to ho bude ještě nejspíše hodně mrzet, přece jen v USA se insaidr těžce trestá a nejspíše pujde na pár let do vězení, ale to to nejde v dnešním článku co rozhodně není investiční doporučení.

 

Osobně mám vcelku společnost Intel rád (no jo hold AMD mi nikdy nepřirostlo k srdci 😊, ale přesto ji neobchoduji a ani ji nemám v mém koši akcii pro AOS systém, ale to ne z důvodů výkonosti ale z jiného z kterého vybírám akciové tituly do portfolia koše pro obchodovaní s AOS.

Ale přesto jsem dnes si udělal malý test jen akcii Intel od roku 2007 dodnes s nastavením co jinak obchoduji v portfoliu a zde je výsledek.

intel_portfolio

Samozřejmě jedná se o risk co mají akcie v celém koší pro 39 titulů, kdybych dali test s riskem na až 100% využití kapitálu (ovšem cca 70% času je využití 0%) je výsledek zde.

intel_max

Pro mě osobně stejně ho do portfolia AOS nezařadím z jiného důvodu, ale pro ruční zobchodovaní si ho dávám do seznamu titulů na sledovaní. Přece jen ikdyž kauza propukne pořadně a cena akcii hodně poklesne (to by mě začalo motivovat ke koupi) tak Intel zaručene neskončí, to je všem jasné, přece jen těch výrobcu na světě moc není a není rozhodně  snadné nastoupit do tohoto oboru. V neposlední řadě osobně věřím že Intel určitě má v šupliku zajimave projekty a patenty co si nechává na horší časi až je bude konkurence více ohrožovat a do ted nebyl důvod je nasazovat ( je nelogické vystřílet v míru všechny náboje). Tak že pokud by akcie poklesly o hodně mohl by to byt pro mě impuls právě akcie Intel nakoupit.

Jen mimochodem dole na obrázku je pětiletý graf vývoje akcii Volkswagenu a v záři 2015 vypukla aféra Dieselgate.

Upozornění Všechny informace poskytované na tomto serveru jsou určeny pouze ke studijním účelům. Neslouží jako investiční doporučení.

VW

Štítky:

Vložit komentář