20.8.2018
Kategorie: Akcie

Výsledek po půl roce u TOP 4 akcii o kterých jsem psal

20.8.2018
Kategorie: Akcie

4-strategie_uvod

Na konci ledna 2018 jsem napsal krátký článek o TOP 4 akcii. No hned po dopsání článku jsem ze srandy založil demo účet (vpravo máte datum založeni 31.1.2018) a vložil jsem tam mé AOS na akcie , (o kterém je zmínka v mé poslední knize) a dal jsem jen obchodovat právě zmíněné čtyři akcie (ze stejným nastavení pro všechny tak jak to běžně dělám). Vzhledem k tomu, že ani jeden akcioví titul nemám ve svém portfoliu, ikdyž výsledky testu vypadají dobře jak jsem ukázál v článku tak přesto jsem udělal tenhle test na živích datech, defakto v mém oblíbenem stylu když testuji na neznamích titulech

Jen jsem nastavil velikosti obchodu tak, aby při páce 1:1 se při nákupu všech čtyř páru max 100% marže, což vidíte v dolní části Leverage, kde je patrné že marže byla bohužel využita maximálně na na 57% a průměr byl baj oko cca 35% což tedy nebylo vůbec naplno využita marže což je velká škoda a proto neni zisk tak zajímaví. Dle pohybu marže vidíte že AOS nenakoupilo a nedrželo daný titul dodnes, ale za ten pul rok několikrát udělalo obchod.

S výsledkem jsem čekal až se uzavřou uplně všechny pozice což se stalo až 17.8 konečně. Výsledek je tedy zhodnocení mím AOS 11.8% , což neni uplná trgedie na to že nebyla pořádně využita marže a kdybychom chtěli, aby v průměru byla využita 100% marže musili by byt pozice cca 3x větši a tím by bylo i zhodnocení třikrát větší, ovšem zas kvůli dočasné náročnosti na marži byla by potřeba páka 1:2. Tak že bychom teoreticky dosáhli zisku cca 30% pokud by marže byla naplno využitá. Přitom S&P 500 Index za danou dobu při využití 100% marže měl zhodnocení +2,06%, což vidíte v grafu.

Ovšem přesto pěkných výsledku bychom dosáhli i pouhým koupením daných akcii a dnes prodáním, pojdme se podívat na ně, pro mé zjednodušení použiju pouze 6 měsíční graf z patrie kde dole se zobrazuje i % rozdíl, ikdyž je tam rozdíl pár dní. Celkem kdybychom koupili 4 tituly v poměru 25% každý a celkově využiti 100% marže (AOS mělo pruměr kolem 35%)  a dnes vše prodaly tak to vychází celkově na +16,89% což je krásný výsledek, ovšem jak píši nahoře kdyby AOS využilo v průměru taky 100% marže jsem na cca 30%.

1.) Albemarle  -16,70 %

aa

2.) Accenture  +2,14% 

bbb

3.) Becton Dickinson + 15,15%

ccc

 

4.) Microsoft +16,3%

ddd

Vložit komentář