Výsledek mého AOS po 1 roce na portfoliu na akcie (+18,36%)

28.8.2018
Kategorie: Akcie, AOS, Novinky, Obchodní strategie

po 1 roce_2

Začátkem letošního roku jsem  jsem ukazoval výsledky mého AOS na akcieQuantopian jak vypadala strategie za leden a únor (Quantopian má výhodu že nejde nijak zasahovat do obchodů a ani nastavení, tak že z výsledku odpadá jakýkoliv ruční zásah) ovšem nebyla žádná velká zpětná vazba tak jsem už nic dál  nezveřejnoval na webu až do dnes. Přesně dnes je to totiž celý 1 rok od kdy byl spuštěn účet a od té doby nebylo nic měněno a ani upraveno a ani ručně zavřené pozice pač to ani nejde (ikdyž nastavení bych už v lednu dávno změnil a i výběr akcii dal trochu jiný, přece jen nyní u mě nastal další posun a vím přesně jak dané AOS mnohem vylepšit, ale o tom až někdy jindy)…

 

Za ten rok nebylo vše pozitivní z portfolia šlo par akciových titulů  rovnou do SL a uzavřelo ve ztrátě. Proto taky na equity vídíte aj ten propad (ukazuje součet všech obchodu včetně otevřených a pokud na konci dne se burza uzavře na takové hodnotě tak se zafixuje), ovšem nakonec AOS s portfoliem to nedopadlo špatně. Myslím si že +18,36 za rok neni zas tak špatný výsledek vzhledem k tomu že se jedná na kvalitních IB datech s reálným náklady na obchodování a hlavně vše je počítáno na vetší obchodní účet a celá strategie je dimenzovaná volatilitou na min. desítky mil. USD. Ikdyž nově je už AOS dál posunuté a to včetně ziskovosti, ale u něj zas nejsou real data z 1 ročního provozu, tak že to ještě nemohu ukázat. Ale tímhle AOS vývoj nijak neskočil ba naopak.  Mě inspiroval ještě na dost jinou strategii z trochu jiného pohledu (mix několika pohledu/myšlenek/metod na věc, co by mě dříve vůbec nenapadlo mixovat, hold furt se člověk učí) a výsledky  stojí za to a jsou dvakrát ziskovější při stejných nákladech na marži a stejném DD, a robustnost systému je dokonce o level větší než moje dosavadní system testovaní na neznámých titulech což mě dost teší, pač tento test jsem považoval za velmi dobrý což i je, ale jak jsem zistil jde se posunout furt o level výše,  ale o tom až někdy jindy.

 

Některé udaje jako aktuálně otevřený poměr Long a Short pozic stejně jak nákoupní ceny jednotlivých titulu jsem zabílil.

po 1 roce

Za zmínku ještě stojí graf marže.

po 1 roce_3

 

Vložit komentář